Ovlivní novela ověřených recenzí Notifikuj?

Jistě jste již narazili na novelu, která si klade za cíl zatočit s falešnými recenzemi či klamavými informacemi (nejen) na prodejních stránkách. Novela je platná od 6. ledna 2023.

Recenze by měly být dle novely od ověřených uživatelů – tedy od takových, kteří skutečně mají zkušenost s příslušnou službou či produktem. V případě, že zveřejněné recenze budou neověřené, je třeba, aby majitel webu upozornil, že se jedná o neověřené recenze. Weby, které publikují falešné recenze, odstraňují negativní recenze či jinak s recenzemi manipulují, mohou být penalizovány.

Taktéž je třeba viditelně vysvětlit, podle jakých kritérií jsou zobrazovány různé výhodné nabídky, které web případně doporučuje. Podrobně se můžete o novele dočíst například v článku, který vydal dTest.

Jaký vliv má novela na Notifikuj?

V případě recenzí Notifikuj umožňuje nastavit, od jakého hodnocení si přejete recenze zobrazit.

Je tedy zcela na každém uživateli, jak zobrazování recenzí nastaví, nicméně pro maximální transparentnost je možné zvolit zobrazování od nejnižšího hodnocení.

Podstatné taktéž je, že Notifikuj neumožňuje zobrazovat recenze u webů, jejichž celkové hodnocení kleslo pod 80 %. Notifikace recenzí se začnou zobrazovat pouze za předpokladu, že celkové hodnocení vašeho webu je alespoň 80 % a vyšší.

To znamená, že pouze weby s kvalitními službami a vysokým hodnocením mohou zobrazovat notifikace recenzí. Pokud je celkové hodnocení webu příliš nízké, pak Notifikuj neumožní notifikace recenzí zobrazovat vůbec.

V případě notifikací z Heureky je služba o to přísnější, jelikož notifikace recenzí z tohoto portálu je možné zobrazovat pouze za předpokladu, že jste držitelem certifikátu Ověřeno zákazníky.

V rámci Notifikuj tedy zůstává vše při starém. Nezapomeňte však, že Notifikuj je pouze nástroj, který umožňuje zobrazovat různé informace na webu. To, jaké informace se pomocí tohoto nástroje rozhodnete zobrazit, je však zcela na vás.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů